Kartvizit

Kartvizit Nedir ?

Kartvizit, en basit tanımıyla şahıslar ya da firmalar için hazırlanan ve üzerinde tanıtıcı kısa bilgilerin yer aldığı kartlardır.Kartvizitte adı yazan kişi bir firmada çalışıyorsa kartın üzerinde tam adı,şirketteki pozisyonu, iletişim bilgileri ve şirketin iletişim bilgileri bulunur. Bu kartvizit sayesinde müşteriler, ihtiyaç anında kolaylıkla kartın sahibine ulaşabilirler. Yani kartvizitler,kolay yolla müşterinin aklında yer edilmesini sağlar.

Genellikle 5.5 x 8.5 cm ölçülerine sahip olan klasik kartvizitler, kurumsallığı, güveni ve iş ciddiyetini yansıtırlar. Yeni bir iş ilişkisi kurulacağı zaman müşterinin görüşme sonunda talep edeceği ilk şey kartvizitiniz olacaktır. Bu talep karşısında olumsuz yanıt vermek ise karşı tarafta güvensizlik oluşturacağı için iş kaybına neden olması oldukça muhtemeldir.

Kartvizit hatırlanmanızı sağlar. İş dünyasında süreklilik oldukça önemlidir. Bir kere iş yaptığınız bir şahıs ya da firma, yeni bir ihtiyaç halinde üzerinde iletişim bilgileriniz yazan kartvizitiniz sayesinde size ulaşır. Bağımsız çalışıyorsanız adınız ve iletişim bilgileriniz, bir firmada çalışıyorsanız firmanızın adı ve çalıştığınız pozisyon ile iletişim bilgileriniz sizi kolay ulaşılabilir kılacaktır.

Dijital Kartvizit modelleri gün geçtikçe artsa da sade ve klasik kartvizit örnekleri her zaman en ideal olanlardır. Farkınızı yansıtmak için değişik dijital kartvizit tasarımlarına yönelmeniz riski de beraberinde getirecektir. Tabii iş yaptığınız alana bağlı olarak farklı kartvizit çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Rekabetin bol olduğu alanlarda kendinizi hatırlatmak için deneyeceğiniz bu kartvizit tasarım aynı zamanda ağırbaşlılıktan –yani iş yapılabilirlikten – uzak olmamalıdır. Aynı zamanda cüzdanlardaki kartvizit cepleri klasik kartvizit boyutlarına göretasarlanır. 5.5 x 8.5 cm ölçülerinden büyük kartvizit modelleri cüzdana sığmayacağı için müşteri tarafından taşınmayabilir. Böylece ihtiyaç anında size ya da firmanıza ulaşılması zorlaşır.

Sizin adınıza elden ele gezerek şahsınızın ya da firmanızın reklamını yapan kartvizitleri tasarımında dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise sade, açık dilli ve güven duygusu aşılar nitelikte olmasıdır. Kartvizit örnekleri üzerinden yapacağınız küçük bir çalışma ile sade tasarımlı, dilin doğru kullanıldığı, unvanınızı tam olarak yansıtan kartvizit modellerinin daha çok güven verdiğini göreceksiniz.

İster bağımsız çalışan bir avukat, mimar ya da reklamcı olun, ister bir firmada pazarlama şefi ya da halkla ilişkiler uzmanı olun, iyibir kartvizitiniz yoksa iş kimliğiniz eksik kalacak demektir. Nasıl bir dijital kartvizit tasarımına sahip olmak istediğinizi belirleyin, siparişi verin, en kısa sürede adresinize teslim edilmek üzere kargoya teslim edilsin.Hem hızlı hem pratik hem de uygun fiyata.

Kartvizit Uygulama Görselleri: